Od lewej: Krzysztof, Bartek, Seweryn, Łukasz

Browar Minister – poznański browar kontraktowy, powołany do istnienia

z inicjatywy czterech piwnych świrów. Warzymy piwa kraftowe, używając nowofalowych chmieli, owoców i innych ciekawych dodatków, by uzyskać jeden efekt – piwo, po które sami chętnie sięgamy. Póki co warzymy w zaprzyjaźnionym Browarze Sady pod Poznaniem, ale z czasem planujemy przenieść się na własne gary. 


★ Krzysztof - z piwem związany od 2010 roku, jeden z założycieli Ministerstwa Browaru, prywatnie mąż i tata, do browaru jeździ przerobionym scramblerem. 

★ Bartek - w branży piwnej działa od 8 lat, razem z Krzysztofem rozkręcał Ministerstwo Browaru. Najpierw mały sklep, a następnie dwa puby w Poznaniu – przy ul. Ratajczaka i Wronieckiej. Absolwent Finansów i Rachunkowości, pasjonat fotografii analogowej i astronomii.  


★ Seweryn - z wykształcenie automatyk, z zamiłowania robotyk, piwowar i degustator, ma kilkuletnie doświadczenie w warzeniu na większych garach, na mniejszych gotuje w domu chyba od zawsze. 


★ Łukasz - najszybsza kariera w polskim krafcie, w 2014 roku jako młody student zaczynał swoją przygodę w Ministerstwie Browaru za ladą w sklepie z piwem rzemieślniczym, po kilku miesiącach awansował na barmana, stając się później menadżerem pubu Ministerstwo Browaru przy ul. Wronieckiej 16.  A dzisiaj? Dzisiaj jest prezesem Browaru Minister sp. z o.o. Na co dzień związany z agencją Ostecx Creative, odpowiedzialną za identyfikację wizualną niejednego browaru kraftowego.